fbpx

Jooga

Jooga on iidne vaimne ja kehaline praktika, mis pärineb Indiast ja hõlmab erinevaid elemente nagu füüsilised harjutused (asana), hingamisharjutused (pranayama), meditatsioon ja eetilised põhimõtted (yama ja niyama). Jooga eesmärk on tasakaalustada keha, meelt ja vaimu ning saavutada sisemine rahu ja harmoonia. Tänapäeval praktiseeritakse joogat üle maailma erinevates vormides ja stiilides, mis võivad keskenduda kehalisele tervisele, vaimsele arengule või mõlemale. Bali Tervisekeskus pakub erinevaid joogastiile 3 korda nädalas  

10.00

Kogus:

 

Esmaspäeval 18.15 Vinyasa jooga Kristina Männikuga.

Kolmapäeval 18.00 Kundalini jooga Marika Pokiga.

Neljapäeval 18.00 Fluid Us Gert Reinbergiga.

 

Jooga tunni kirjeldus

 

Algus ja keskendumine: Tund võib alata lühikese lõdvestuse või keskendumisharjutusega, mis aitab osalejatel maha rahuneda ja keskenduda oma kehale ning hingamisele.

Soojendusharjutused: Tavaliselt järgneb soojendusharjutustele, mis aitavad valmistada keha ette füüsiliseks tegevuseks. Need võivad sisaldada lihtsaid venitusi, liigutusi ja hingamisharjutusi.

Asanad (jooga poosid): Peamine osa tunnist koosneb erinevatest asanatest ehk jooga poosidest. Need poosid võivad hõlmata seistes, istudes, lamades või tasakaaluharjutustes olemist. Asanade valik sõltub tihti õpetaja stiilist ja tundide raskusastmest.

Hingamine: Asanade praktiseerimise ajal rõhutatakse sageli ka sügavat ja teadlikku hingamist, mis aitab süvendada pooside mõju ja lõdvestada keha.

Lõdvestumine ja meditatsioon: Tund võib lõppeda lõdvestusharjutuste ja/või lõpulõdvestusega, kus osalejad lõõgastuvad ja naasevad vaikselt igapäevaellu. Mõned tunnid võivad lõppeda ka lühikese meditatsiooniga.

Lõpp sõnavõtuga: Õpetaja võib lõpetada tunni lühikese sõnavõtuga, tunnustades osalejate pingutusi ja pakkudes mõtteid joogapraktika integreerimiseks igapäevaellu.

Korduma kippuvad küsimused

Mis on jooga põhielemendid või -komponendid?

Asana: Füüsilised harjutused või poosid, mis aitavad parandada keha painduvust, tugevust ja tasakaalu.

Pranayama: Hingamisharjutused, mis aitavad kontrollida ja reguleerida hingamist ning energia voolu kehas.

Dhyana: Meditatsioon, mis aitab rahustada meelt, suurendada keskendumisvõimet ja saavutada vaimset selgust.

Yama ja Niyama: Eetilised juhised ja enesedistsipliini põhimõtted, mis aitavad juhtida joogi igapäevaelu.

Samadhi: Ülim eesmärk, mis tähendab vaimset valgustumist või ühinemist universaalse teadvusega.

Millised on jooga tervislikud kasud?

Jooga pakub mitmeid tervislikke kasusid, sealhulgas:

Paindlikkuse ja kehahoiaku parandamine: Asanade praktiseerimine aitab venitada ja tugevdada lihaseid ning parandada liigeste liikuvust, mis omakorda toetab paremat kehahoiakut.

Füüsilise tugevuse suurendamine: Jooga asanad nõuavad sageli lihaste pingutust, mis aitab arendada tugevust erinevates kehaosades.

Stressi ja ärevuse leevendamine: Hingamisharjutused ja meditatsioon joogas aitavad vähendada stressi taset, rahustada meelt ning parandada üldist vaimset heaolu.

Paranenud keskendumisvõime ja vaimne selgus: Meditatsiooni praktiseerimine aitab suurendada keskendumisvõimet, parandada mälu ja kognitiivseid funktsioone ning saavutada vaimset selgust.

Parem vereringe ja südame tervis: Jooga aitab parandada vereringet, vähendades seeläbi südamehaiguste riski ning toetades südame tervist.

Seedesüsteemi ja ainevahetuse toetamine: Jooga aitab tasakaalustada seedesüsteemi, parandades seedimist ja toitainete imendumist ning toetades tervislikku ainevahetust.

Immuunsüsteemi tugevdamine: Regulaarne joogapraktika võib aidata tugevdada immuunsüsteemi, mis omakorda aitab organismil paremini vastu seista haigustele ja nakkustele.

Need on vaid mõned peamised jooga tervisele kasulikud aspektid, mis aitavad toetada keha, meelt ja vaimu tasakaalus püsimisel.

Kellele jooga sobib?

Jooga sobib laias spektris inimestele erinevates eluetappides ja olukordades. Siin on mõned näited, kellele jooga võib eriti kasulik olla:

Stressis ja ärevuses inimestele: Jooga aitab leevendada stressi, ärevust ja parandada üldist vaimset heaolu, pakkudes lõdvestavaid hingamisharjutusi ja meditatsiooni.

Istuvale eluviisile: Inimestele, kes veedavad suure osa päevast istuvas asendis, aitab jooga parandada kehahoiakut, suurendada painduvust ja tugevdada lihaseid.

Füüsilist aktiivsust otsivatele: Asanad ja jooga seeriad pakuvad mitmekesist treeningut, mis arendab tugevust, paindlikkust ja tasakaalu.

Krooniliste valude ja liigeste probleemidega: Jooga võib aidata leevendada kroonilisi valusid ning parandada liigeste liikuvust ja paindlikkust.

Uneprobleemidega: Regulaarne joogapraktika võib aidata parandada une kvaliteeti ja aidata lõõgastuda enne magamaminekut.

Rasedatele: Spetsiaalsed rasedatele mõeldud joogaasendid aitavad toetada keha ja vaimu raseduse ajal ning valmistuda sünnituseks.

Vanematele inimestele: Jooga aitab hoida keha paindlikuna ja tugevana ning parandada tasakaalu ja kehahoiakut vananedes.

Jooga on paindlik ja kohandatav praktika, mis võib kohanduda erinevate inimeste vajadustega, sõltumata nende vanusest, kehalisest vormist või tervislikust seisundist. Enne joogapraktika alustamist on siiski soovitatav konsulteerida arstiga, eriti kui on olemas terviseprobleeme või piiranguid.

BRONEERI KOHT

Back to Top
Ostukorv
Sulge

Ostukorvis ei ole tooteid.

Jooga

10.00
Kogus:
Added to cart